בניית אתרים בדגש על קהל היעד ומטרות האתר

בניית אתרים בדגש על קהל היעד ומטרות האתר


אתרי אינטרנט הפכו בעת האחרונה לנציגים המשמעותיים ביותר של כל עסק וחברה באשר הם. אתר האינטרנט מהווה כרטיס ביקור לעסק והרושם שהוא משאיר על הגולש, מהותי לקיומו של העסק. אי לכך, נוכחות באינטרנט היא בגדר חובה בימינו לכל עסק ומכאן שעיצוב האתר ופיתוחו חשובים מאין כמותם.
בפרויקט של בניית אתר וורדפרס יש להתחשב בצרכי קהל היעד ובמטרות האתר. מטרותיו של אתר יכולות להיות שיווק ומכירת מוצרים, הצגת העסק והזמנה להגיע, מתן מידע רלוונטי בתחום, שיתוף ותקשורת בין עסקים / אנשים פרטיים, ועוד.
במקביל לזיהוי והגדרת המטרות, יש לבחון ולהגדיר את קהל היעד. אפשרות אחת היא שמדובר בצרכנים. אם כן, מאיזה תחום המוצרים ובהתאם, מה מאפיין את קהל הצרכנים. אפשרות אחרת היא כי מדובר באנשים המבקשים מידע ותו לא. אם כך, איזה סוג של מידע ומי האנשים שיתעניינו בו. אפשרות שלישית היא שמדובר בגולשים המחפשים תקשורת, חברים, ועניין ברשת. וכן הלאה, אפשרויות שונות.

תכנון האתר תוך הבנת אתרי המתחרים

לאחר הגדרה ואפיון של קהל היעד - מה טווח הגילאים, מה טווח ההכנסה, מה מעניין אותו, באילו שעות נוהג לגלוש, ניתן להסיק במה תתבטא הצלחת האתר (יותר תעבורה, יותר רכישות דרך האתר, יותר קהל המגיע פיזית לחנות.
לאחר שנאספו תשובות לשאלות בכל הנוגע למטרות, ולקהל היעד, יש לגשת לתכנון האתר, אפיון האתר או במילים אחרות להגדיר כיצד ייראה ומה יכיל.
כדאי לבדוק אתרים אחרים, של מתחרים או של עסקים המציעים מידע או מוצרים משלימים ורלוונטיים לאלו שלך, לבחון את היתרונות ואת נקודות התורפה באתרים אלו ולנצל את המידע בתכנון אתר העסק שלך.
בניית אתרים מקצועית תוודא שיהיה ידידותי למנועי החיפוש ויעמוד בתקנים המחמירים של גוגל.
​​​​​​​

בניית אתרים עם אופציה לעדכונים שוטפים על ידי מנהל האתר

אתר שלא יקודם במנועי החיפוש, כאילו אינו קיים.
אתר צריך להיות נעים וידידותי לגולש, נכון ומתאים לעסק ויזואלית ותכליתית. עליו להכיל את כל המידע הרלוונטי, ולהיות ממוקד בתחום. כל דף צריך להציג תכנים ותמונות רלוונטיים וכן מומלץ כי מנוע חיפוש יעיל ילווה את כל דפי האתר. בניית אתר צריכה להתבצע כתהליך, כאשר האתר המוגמר מהווה רק שלב ראשון. במשך הזמן יעלה צורך בשינויים ותוספות שקשה לזהות טרם העלייה לאוויר ויש להיערך לכך מראש.
כדאי לעדכן באופן שוטף את התכנים באתר, חדשות אם יש, תמונות, מאמרים וקישורים. אתר שמתעדכן מעניין ומרשים יותר והתעבורה בו גדלה עם הזמן

דף הבית טלפון פייסבוק